18 August 2019

(ФОТО + ВИДЕО) Јаревски: ВМРО ДПМНЕ OK Карпош е со целосна поддршка на жителите на Трнодол, Жданец и Козле кои се револтирани од новиот предлог Детален урбанистички план

Членови на Општинскиот Комитет на ВМРО - ДПМНЕ ОК Карпош денеска преку прес конференција заедно со претседателот Тони Јаревски му порачаа на Стефан Богоев и Општина Карпош дека ќе застанат на страната на жителите на Трнодол, Жданец и Козле кои се револтирани од новиот предлог детален урбанистички план.
„ Измина цела недела исполнета со немир, конфузија и страв на жителите од Трнодол и Жданец како последица на иницијативата на Богоев и СДС за нов Детален урбанистички план за овој дел од Карпош “ ова денеска на прес-конференција го истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Карпош, Тони Јаревски.22 May 2019

Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одржа состанок со членовите на Општинскиот комитет Карпош

Вчера, Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го посети нашиот Општински комитет и одржа состанок со членството на ОК Карпош. На состанокот разговаравме за актуелните политички случувања и истиот беше проследен со позитивна енергија, но и со одлична дискусија во која се развија многу идеи за понатамошната работа.

Членовите се со мотив, посветеност и ентузијазам, уверени и доследни во намерата да извојуваме победа на следните избори во Карпош. Се радувам што состанокот беше можност Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во тоа и лично да се увери. #единствени #сплотени #ВМРО #Карпош“, напиша Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ ОК Карпош, Тони Јаревски на својот Фејсбук профил.


03 May 2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ - ОК Карпош, Тони Јаревски им се обрати на жителите на Општина Карпош

Непосредно пред претседателските избори закажани за недела, 5ти мај, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ - ОК Карпош, Тони Јаревски им се обрати на жителите на Општина Карпош.

Ви го пренесуваме обраќањето интегрално: